• Strona domowa
  • Nowe narzędzia edukacyjne dla migrantek: Efekty projektu Erasmus+
Jak Teoria Zmiany wspiera migrantki w Europie
07:02, 27 czerwca 2024
Wiarygodne źródło

Nowe narzędzia edukacyjne dla migrantek: Efekty projektu Erasmus+

Jak Teoria Zmiany wspiera migrantki w Europie
Sześć organizacji edukacyjnych z UE zakończyło realizację projektu Erasmus+, który dzięki zastosowaniu Teorii Zmiany wspiera integrację migrantek z...

Sześć organizacji edukacyjnych z UE zakończyło realizację projektu Erasmus+, który dzięki zastosowaniu Teorii Zmiany wspiera integrację migrantek z systemem kształcenia i szkolenia zawodowego.

Sześć organizacji edukacyjnych z Unii Europejskiej zakończyło właśnie realizację innowacyjnego projektu Erasmus+ pod nazwą „Teoria zmiany na rzecz włączenia migrantek do kształcenia i szkolenia zawodowego”. Projekt ten ma na celu ułatwienie migrantom dostępu do systemu edukacji i rynku pracy.

Teoria Zmiany to metoda pomagająca organizacjom w opisaniu potrzeb, wdrażaniu zmian i planowaniu działań na rzecz długoterminowych celów. Jej zastosowanie w integracji migrantek do systemu kształcenia i szkolenia zawodowego (VET) oraz ich lepszej integracji z rynkiem pracy i społeczeństwem okazało się wyjątkowo efektywne.

W ramach projektu konsorcjum opracowało szereg cennych narzędzi edukacyjnych:

  • Raport podsumowujący z fazy badawczej,
  • Kurs szkoleniowy pt. „Włączanie migrantek do systemu kształcenia i szkolenia zawodowego z wykorzystaniem Teorii Zmiany”,
  • Platformę cyfrową do partycypacyjnego projektowania z wykorzystaniem Teorii Zmiany,
  • Przewodnik szkoleniowy oraz kurs dla migrantek z zakresu przywództwa, umiejętności miękkich i samorozwoju.

Wszystkie rezultaty projektu są dostępne bezpłatnie na stronie internetowej projektu oraz wkrótce będą dostępne na platformie rezultatów projektów Erasmus+. Organizacje edukacyjne i ich kadra są serdecznie zachęcane do korzystania z tych materiałów, zwłaszcza w pracy z grupami defaworyzowanymi, takimi jak migranci.

Deinde sp. z o. o., instytucja szkoleniowo-badawcza, która prowadzi działania w zakresie ekologii, włączenia i edukacji osób dorosłych, była jednym z kluczowych uczestników projektu. „Chcemy dzielić się zdobytą wiedzą i umożliwiać więcej możliwości rozwoju, zwłaszcza w sektorze VET”, mówi dr Dominik Kubas z Deinde.

Projekt „Theory of Change for the Inclusion of Women Migrants in VET” (nr: 2021-2-PL01-KA220-VET-000048764) to dowód na to, że dzięki współpracy międzynarodowej można skutecznie wspierać integrację i rozwój zawodowy migrantek.

Kontakt:  Deinde sp. z o. o.
dr Dominik Kubas
[email protected]   tel. +48 789 296 663 www.deinde.pl
https://www.facebook.com/Deinde-edukacja-i-rynek-pracy-103924218958737/

Jeśli zauważysz błąd, zaznacz odpowiedni tekst i naciśnij Ctrl + Enter, aby zgłosić to redaktorowi
#Migranci #edukacja #Erasmus+ #Teoria Zmiany #integracja

Komentarz

Ostatnie wiadomości
Ogłoszenia
live comments feed...