• Strona domowa
  • Jak zapobiec zamarzaniu uszczelek drzwi? - Rekomendacje mechaników z lubelskich warsztatów samochodowych
Reklama
23:47, 19 października 2023

Jak zapobiec zamarzaniu uszczelek drzwi? - Rekomendacje mechaników z lubelskich warsztatów samochodowych

Reklama
Jak zapobiec zamarzaniu uszczelek drzwi?

Jak zapobiec zamarzaniu uszczelek drzwi?

Prawidłowo zainstalowana uszczelka chroni wnętrze przed różnymi przeciągami, które mogą pojawić się nie tylko podczas parkowania, ale także podczas ruchu.  W ten sposób uszczelki chronią zdrowie kierowcy i pasażerów przed różnymi chorobami związanymi z przeziębieniem.

Jak każdy inny element samochodu, uszczelki również wymagają konserwacji.  Najbardziej destrukcyjnym czynnikiem dla wyrobów gumowych jest ich zanieczyszczenie. Kurz na powierzchni uszczelek powoduje utworzenie się na nich szorstkiej warstwy. Podczas zamykania drzwi guma zaczyna się luźno dociskać, a małe obce cząstki rysują karoserię. Poza tym tego typu zanieczyszczenia działają destrukcyjnie. Faktem jest, że z biegiem czasu gumki zaczynają się trzeć i rozdzierać, co narusza wszystkie ich właściwości. Dlatego w przypadku pojawienia się nawet niewielkich ilości zabrudzeń należy je natychmiast usunąć wilgotną szmatką. Następnie usuń wilgoć suchą szmatką, aby usunąć zabrudzenia, które nie są widoczne po zamoczeniu.

Zimą obecność brudu i wilgoci na powierzchni uszczelki prowadzi do bardziej destrukcyjnych konsekwencji. Faktem jest, że krople, które dostały się na produkt gumowy, zaczynają natychmiast zamarzać i tworzą duży twardą warstwę, która może nie tylko rozerwać uszczelkę, ale także ją zmiażdżyć, a nawet przeciąć. Dodatkowo woda znajdująca się pomiędzy wyrobem gumowym a korpusem prowadzi do bezpośredniego zamarznięcia drzwi, przed czym właśnie powinny chronić uszczelki.

W sezonie gorącym konieczne jest nałożenie na uszczelki gumowe specjalnych produktów, które tworzą na gumie film ochronny przed działaniem wysokich temperatur. Guma nie topi się, co oznacza, że ​​spali się na metalowych powierzchniach i odpadnie.

Zimą staraj się zawsze po umyciu samochodu przetrzeć je suchą szmatką.  Zwróć uwagę na brak wilgoci na powierzchni gumek. Aby zapobiec przypadkowemu zamarznięciu, należy nałożyć na powierzchnię uszczelek specjalny środek. Podstawą takiego narzędzia jest smar na bazie silikonu.

Tego narzędzia można używać dopiero po całkowitym usunięciu wilgoci z powierzchni gumy. Nakłada się go równą warstwą, której w żadnym wypadku nie można usunąć. Następnie silikon powinien wyschnąć. Za pomocą tej substancji można leczyć nie tylko powierzchnię gumowych uszczelek drzwi, ale także szkła.  Dodatkowo pozwala zabezpieczyć klamki i zamki drzwi samochodu przed zamarznięciem.

Ważną rolę w pielęgnacji uszczelki odgrywa również prawidłowe zaparkowanie samochodu. Spróbuj zaparkować samochód tak, aby drzwi kierowcy były skierowane w stronę przeciwną do kierunku wiatru. Uchroni to również przed zamarznięciem drzwi w zimnych porach roku.

Jeśli drzwi nadal są zamarznięte, nie otwieraj na siłę, ale spróbuj dostać się do samochodu innymi drzwiami. Rozgrzej wnętrze auta i spróbuj je ponownie otworzyć.  W żadnym wypadku nie używaj gorącej wody do ogrzewania drzwi zimą! Może to prowadzić do jeszcze bardziej smutnych konsekwencji, od zniszczenia gumek po korozję metalu.

Jeśli zauważysz błąd, zaznacz odpowiedni tekst i naciśnij Ctrl + Enter, aby zgłosić to redaktorowi
#zamarzaniu uszczelek drzwi
Temat specjalny
Specjalistyczna sekcja przeznaczona dla kierowców i wszystkich zainteresowanych tematami związanymi z motoryzacją. W tej sekcji znajdziesz różne artykuły, wiadomości i publikacje związane z samochodami, bezpieczeństwem na drodze, konserwacją pojazdów, wyborem samochodu i wiele więcej.

Komentarz

Ostatnie wiadomości
Ogłoszenia
live comments feed...