Rozmowa z Krzysztofem Lontką na temat rozwoju miast w Polsce i w Ukrainie
27 maja 2020 roku platforma People'City zorganizowała rozmowę online z Krzysztofem Łątką o rozwoju miast Polski i Ukrainy.
Tematy rozmowy:
- ekonomiczne i menedżerskie skutki obecnego kryzysu;
- emigracja wykwalifikowanych pracowników z Ukrainy do Polski;
- czym jest smart-city w praktyce;
- co wpływa na rozwój miast;
- czym zachodnia i wschodnia Ukraina różnią się pod względem zarządzania miastami.
Ogłoszenie wydarzenia na Facebooku: https://www.facebook.com/events/2324552544512399/
Krzysztof Łątka — ekspert w dziedzinie zarządzania projektami międzynarodowymi. Przez ponad 15 lat pracował w administracji miasta Lublin, gdzie wdrożył system zarządzania jakością ISO 9001 i program komputeryzacji, uczestniczył w realizacji programu aktywizacji rad dzielnicowych Lublina, wdrożył metodologię PRINCE2 do zarządzania projektami nieinwestycyjnymi miasta. Pod jego kierownictwem Wydział Projektów Nieinwestycyjnych Lublina pozyskał zewnętrzne dotacje w wysokości kilkudziesięciu milionów euro na realizację projektów w różnych dziedzinach: kultura, ochrona środowiska, rozwój przedsiębiorczości, dobre zarządzanie, współpraca międzynarodowa, procesy zrównoważonego rozwoju.
Od około 20 lat skutecznie wspiera działalność i rozwój liderów zmian w Polsce i na Ukrainie. Tysiące osób uczestniczyło w zorganizowanych lub przeprowadzonych przez niego szkoleniach, warsztatach, seminariach specjalistycznych, wizytach studyjnych, badaniach. Pracował i nadal pracuje w ramach projektów/programów finansowanych przez Komisję Europejską, ministerstwa i instytucje rządowe Polski i Niemiec. Jest certyfikowanym menedżerem projektów i programów w ramach metodologii PRINCE2 i MSP.
Szczegóły o Krzysztofie można znaleźć na stronie: krzysztoflatka.pl
Od 2012 roku prowadzi własną działalność pod marką „Biznes-Most”, która odpowiada na potrzeby małych i dużych firm, startupów, uczelni wyższych, organizacji pozarządowych w zakresie wspierania procesów rozwoju, internacjonalizacji działalności, handlu międzynarodowego, zarządzania projektami i programami, realizacji procedur administracyjnych i prawnych. Najczęściej wspólnym mianownikiem jest współpraca transgraniczna między Unią Europejską a krajami Partnerstwa Wschodniego, szczególnie w ramach umowy stowarzyszeniowej i wolnego handlu z Ukrainą.
Strona konsorcjum „Most Biznesu”: most-biznesu.eu
Zapraszamy do zapoznania się z rozmową.
Zaktualizowano: 27.05.2020
Komentarz